Vedro už Vám být nemusí

Článek
Vedro už Vám být nemusí

Mít v kanceláři nebo doma žhavou třicítku, nemusí být vždy výhodou. Zejména když je na teploměru a máte jí za krkem celý den.

Meteorology letos počasí zaskočilo, měli připravenou předpověď na první dva kvartály, jenže příroda si postavila hlavu a vedra přišla o dva měsíce dřív. Občas člověk kroutí nad předpovědí hlavou a nevěřícně čte zprávy o dešti, když na obloze řádí modro. Vrcholem je potom situace, kdy Vám v autě v rádiu podlomený hlas říká o katastrofálním nedostatku vody a před Vámi jede kropící vůz, který tou nedostatkovou vodou kropí silnice.

Pro všechny, kteří předpovědi berou s rezervou a ví, že od května bývá vedro, máme řadu pomocníků, kteří Vám od nepříjemného tepla pomohou.

Rychlou úlevu zajistí osvědčený ARCTIC se svou řadou malých ventilátoru do USB. K dispozici je model stolní a mobilní verze Breeze nebo přenosný Summair Light, který je velmi kompaktní avšak dost výkonný na to, aby Vás osvěžil. Připojíte ho do notebooku nebo do jiného zdroje – třeba power banky – a máte vystaráno. Venku je to frajeřina a magnet na holky (bohužel i na kluky… – pozn. autora).

Do kanceláře nebo na doma, kde je nutné se o chladivý vánek potřeba dělit s kolegy a rodinnou se hodí ventilátory stojanové. Najdete u nás značku ARDES. Výrobce se chlubí heslem „Made in Italy, Made in Ardes.“ a pověstnou italskou kvalitu můžeme potvrdit. Z řady Easy máme k dispozici výškově nastavitelný větrák s 40 cm ventilátorem, který má možnost nastavení i vertikálního úhlu a nezbytnou oscilaci, která zajistí plynulé otáčení zprava doleva. Ventilátor se skládá za tří velkých lopatek, které je možné rozvášnit až třemi rychlostmi.

Náročnějším uživatelům můžeme nabídnout mlhový ventilátor ARDES hydro. Nezáleží na tom jestli chcete ochladit sebe nebo místnost, zlepšit cirkulaci vzduchu nebo zvlhčit vyprahlou kancelář, kde se při každém kýchnutí zvedne oblak prachu/ů :-). Poradí si se vším. Stabilní postavení zajistí kruhová základna, pro cirkulaci vzduchu je připraveno hned pět lopatek s možností nastavení tří rychlostí, ultrasonický zvlhčovač, časovač až na 7,5 hodiny a pro vedrem zmožené jedince je připraveno dálkové ovládání, aby šlo průtok chladného vzduchu regulovat z pohodlí židle, postele nebo místa, kam Vás teplo zahnalo. Samozřejmě nechybí ani oscilace.

Komu by ani stolní ventilátory nedokázaly pomoc, pro toho máme mobilní klimatizace. Zvolit lze třeba model Guzzanti GZ 900, která disponuje třemi funkcemi: chlazením, odvlhčením a topením – třetí funkce je na to, když jdou kolegové v létě na oběd a nezamknou si kancelář. Co se chlazení týče, jde teplota sundat až na 15 stupňů. Až se o ní budete s kolegy přetahovat, půjde to snadno, protože je vybavená otočnými kolečky pro snadnou manipulaci. A ačkoliv klimatizace oproti ventilátorům potřebují více elektrické energie, Guzzanti je energetická třída A, takže to peněženku nebude tolik bolet. Za příjemný chladný vzduch si člověk rád zaplatí.

A jestli Vás neochladí ani klimatizace, potom už zbývá jen výrobník ledu a nasypat si ledové kostky za triko.

-bj-