Tři tipy na tři typy vánočních dárků

Článek
Tři tipy na tři typy vánočních dárků

Není to tak dávno, co se k vánocům pod stromečkem objevily 3 lokte plátna a hospodyňka, cituji „V strop světnice vesele vyskočiv řka ‚Krásná na přes rok zas budu, až šaty nové sobě vyšiju.‘“ 

Doba nám však pokročila a obdarovat své blízké metrem a půl látky, aby si po vánocích spíchli něco na sebe, už by asi neprošlo. Přesuneme se tedy ze století páry a mrkneme se na tři typy dárků, které frční dnes.

Tip číslo 1: Cougar herní křeslo ARMOR S

Mnozí z Vás se už u nás na pražské pobočce zastavili a polebedili si v herním křesle Cougar ARMOR. Co Ježíšek však nechtěl, křeslo je vyprodané a další dorazí až těsně před novým rokem. Avšak nezaháleli jsme a máme pro Vás vyšší model ARMOR S. A to je ještě větší pohodička. Konstrukce je stejně pevná a kovem vystužená, takže jste-li vyššího vzrůstu a hmotnosti do 120 Kg, jste v pohodě. Stejně perfektní zůstala i polohovatelnost sedáku a područek, které jdou nastavit ve čtyřech směrech.

Cougar herní křeslo ARMOR S

Jestli se v ARMORU sedí jako v peřince, tak ARMOR S je další level za peřinkou. Čalounění je z PVC kůže, která je nejen velmi odolná, ale jako umělý materiál se nedělá z kůže zvířat, takže je animal cruelty-free. U hraní počítačových her často kromě myši a klávesnice létá také cola, pizza nebo jiné pochutiny. PVC kůže není náchylná na skvrny nebo šmouhy a když už na sebe něco zvrhnete, je velmi snadno omyvatelná. Luxusní design umocňuje mozaika ve tvaru diamantu, kterou je čalounění protkáno. Pokud Vás tedy ze současné židle bolí po pár hodinách záda a chcete zažít zase pocit pohodlného a ergonomického sezení, vyzkoušejte náš první tip.

Tip číslo 2: Lenovo Moto G

Co by byly moderní vánoce bez chytrého telefonu. Jestli Vám už panty od peněženky od neustálých výdajů začínají skřípat, mrkněte na náš druhý tip – vejdete se do pěti tyček s daní. Pěkný střídmý design, který si najde místo jak v ruce neupracovaného manažera, tak v rukou upracovaných otců od rodin. Je až k neuvěření, že v dnešní době výrobce umožnil vyjmutí a výměnu baterie, takže když Vám bude telefon léta sloužit, nemusíte ho měnit jenom proto, že dosloužila přiletovaná baterie. 5“ IPS display s krásně sytými barvami a jemností 441 ppi – klidně hledejte rastr lupou, nenajdete.

Smartphone Lenovo Moto G 5.gen

Uvnitř tiká osmijádrový procesor a 3 GB operační paměti pro hladký chod aplikací. Podpora všech pásem LTE je samozřejmost a příjemná je i podpora obou pásem Wi-Fi. Bydlíte-li tedy v domě, kde se to bezdrátem jen hemží, v klidu se přepnete na 5 GHz a jedete na plný výkon. Pro ukládání dat je připraveno 16 GB interní úložiště, které lze rozšířit až na 128 GB pomocí microSD karty. A tady apeluji na všechny zodpovědné Ježíšky – s novým telefonem pořiďte i paměťovu kartu. Předejdete tak smutnému pohledu obdarovaných, kteří interní paměť obratem zaplní vánočními fotkami. V případě cenných dat myslete vždy na spolehlivost a sáhněte po jistotě značky SanDisk.

Takže pohodlně jsme se rozvalili v křesle, v ruce máme nový smartphone s paměťovkou na fotky a aplikace, na klíně mísu s cukrovím a v televizi běží šestistá-šedesátá-čtvtrá repríza Mrazíka – to je prostě Vánoční idylka. Zděšení přichází prvního v novém roce, kdy se na osobní váze místo číslic objeví „error“, značící, že jste překročili limit, kdy je pro Vás váha ochotna dál pracovat. A tak přichází na řadu tužka, papír a předsevzetí. Když pomineme bizarní předsevzetí jako „Naučit se Ugaritsky nebo sjet na nafukovacím krokodýlovi Amazonku“ bude mezi nimi určitě dieta – brrr.

Tip číslo 3: Garmin hodinky Forerunner 235

Můžete běhat jako Forrest Gump, dokud si však nezměříte, kolik kalorií skutečně pálíte, těžko budete dosahovat výsledků. Zdravě zhubnout se dá totiž jediným způsobem – vyvážená strava a vyšší výdej energie než příjem, a to za Vás Garmin pohodlně změří. Navíc umí měřit srdeční tep optickým snímačem na zápěstí, takže hrudní pás už Vás nebude obtěžovat. Všechny nezbytné parametry vidíte online na barevném LCD display a výdrž dobíjecí baterie je až 11 hodin v tréninkovém režimu.

Garmin hodinky Forerunner 235

Při rozumném sportování tak budete dobíjet pouze dvakrát měsíčně. Garmin má k dispozici hromadu příslušenství, takže kdo ještě nevyzkoušel pálit kalorie chůzí, toho potěší možnost rozšíření o bezdrátové čidlo pro snímání kadence nohy při chůzi nebo běhu nebo snímač kadence šlapání (to je určeno pochopitelně pro cyklisty… :-)).

To, že jsou Vánoce za dveřmi, jasně značí „rychlost“ doručení přepravními společnostmi, raději na dárky tedy myslete v předstihu, abyste si pod stromečkem nemuseli rozdávat kousky mrkve, která už se nevešla do bramborového salátu.

-bj-