Tiskněte za babku a získejte rok záruky navíc

Článek
Tiskněte za babku a získejte rok záruky navíc

Fotky a dokumenty ostré jako břitva, extrémně nízké náklady na tisk a rok záruky navíc. Když se HP rozvášní, nebere to konce.

Inkoustové tiskárny a nízké náklady… Zatímco dříve platil spíše opak a při tisku fotografií barvy tekly jak slzy při pohledu do peněženky, dnes je situace zcela opačná. Výrobci nabízí tiskárny s tzv. tankovým systémem a náklady prolomily hranici, na kterou už česká koruna nemá ani mince. Společnost HP má své želízko v ohni v podobě All-in-One tiskárny DeskJet GT 5820.

Tisk, skenování, kopírování a to vše bezdrátově. Pokud jde o tiskárnu na doma, jsou všechny možnosti modelu GT 5820 nutností. Rodiče tisknou černobílé omalovánky, aby alespoň na chvíli zabavili neposedná dítka, která si obratem omalovánky naskenují zpět do počítače, v grafickém editoru na pět kliknutí vybarví a v perfektní barvě vytisknou. Unavené oko rodičovo v přítmí pokoje ani nepozná, že to není vybarvené pastelkami. Občas to rodiče zkouší i tak, že vytrhnou stránku z časopisu, aby si děti obkreslovali. Od čeho je v tiskárně kopírka, že… Jak říkám, všechny funkce se počítají.

Tiskarna HP DeskJet GT5820

Když přijde na tisk fotografií z dovolené, maminkám se vždy povážlivě zkrabatí jinak perfektně hladká čela. Dobře ví, že ceny inkoustů horko těžko vynahradí selfíčko od moře, kde modrá hraje prim a polovina náplně je polovina náplně. Buďte v klidu. DeskJet GT 5820 má systém velkokapacitních inkoustových zásobníků a náklady na barevný tisk se dostávají na směšných 10 haléřů na stránku (a to jsem to zaokrouhlil nahoru – pozn. aut.).

Tiskárna může chrlit barevné fotografie jak politici sliby a stejně jako oni, se jen tak nevyčerpá. To samé platí pro černobílý tisk, kde se náklady dostaly na 5 haléřů. Navíc když dojde na doplnění inkoustů, je to brnkačka. Tankový systém se doplňuje stejně snadno, jako když do sebe pánové lijí lahváče. Otevřít, naklonit, nalít, hotovo. Rozdíl je v tom, že zatímco HP má promyšlené uzávěry jednotlivých náplní a podtlak zabrání vytečení barvy vedle, pánové při podtlaku reagují většinou opačně :-).

HP naplne pro DeskJet GT5820

Aby toho nebylo málo, koncovým zákazníkům, kteří po padesát osm dvacítce zatouží, HP přidá 1 rok záruky navíc. Stačí k tomu jen zaregistrovat si produkt na HP webu a máte o jeden rok klidnější spánek. 

Tak si to shrňme. Barevná tiskárna, skener, kopírka, Wi-Fi a USB připojení, rychlost černobílého tisku 8 stran za minutu, v barvě to švihá v plném zatížení 5 stran za minutu, možnost tisku z mobilních zařízení a tankový systém inkoustů s náklady tak nízkými, že to už skoro uráží slovo náklady. Kdo tohle umí, ať hodí inkoustem.

-bj-