Představujeme: Palit GeForce GTX 1050

Článek
Představujeme: Palit GeForce GTX 1050

Je tomu již tři měsíce, co NVIDIA uvedla zatím posledního zástupce grafických karet, postavených na architektuře Pascal. Byl to tenkrát šrumec a ještě teď nám zvoní v uších od drnčících telefonů koupě chtivých uživatelů.

Po uvedení nových GeForce GTX 1050 jsme tedy už nečekali mnoho. Jenže chyba lávky, jaksi jsme pozapomněli na uživatele, kteří hrají na grafikách střední a nižší třídy. Zájem o novinku tak můžeme shrnout velmi stručně: První dodávka – vyprodáno. Druhá dodávka – vyprodáno. Třetí je na cestě a pokud si nepospíšíte, bude brzy v… ano hádáte správně, vyprodána :-).  

Palit GeForce GTX 1050

U příležitosti uvedení, si Palit pro zákazníky připravil dva modely z celkových čtyř. Dnes se tedy podíváme na Palit GeForce GTX 1050 a výkonnější verzi Palit GeForce GTX 1050 Ti, které jsou – když to řeknu optimisticky – momentálně dostupné.

Oba modely jsou nástupci velmi úspěšných GeForce GTX 750, které ve své době trhaly prodejní rekordy. GeForce GTX 1050 tak přináší i podobné specifikace jako je 640 NVIDIA CUDA jader a 2GB GDDR5 paměti. Nicméně v případě rychlosti paměti je výrazný nárůst z 5.4 Gbps na 7 Gbps (relativně) a to celé na nové architektuře Pascal, dělá z novinky žhavého kandidáta na pohodlné hraní ve Full HD. Výkonnější „Ti“ verze disponuje 768 CUDA jádry a 4GB GDDR5 paměti na frekvenci 7000 MHz (relativně). Obě karty jsou vybaveny chladiči z dílny Palitu s „TurboFan“ lopatkami a zaručují tak velmi tichý chod i při plné zátěži.  

Palit GeForce GTX 1050 Dual

Dalším velmi příjemným bonusem je absence přídavného 6-pin napájení a celková spotřeba. V idle režimu už je to na hranici měřitelnosti a když už se s měřením někdo vůbec obtěžuje, tak jsou výsledkem pouhé 3W. U běžného hraní si karta řekne průměrně o 65W a v plné zátěži, kdy už z monitoru stříká záplava detailů a hráči neví o světě, spotřeba nepřekročí 75W! (slovy sedmdestát pět!). Kdo tedy do teď hledal kandidáta do svého HTPC, už hledat nemusí.

Palit GeForce GTX 1050

Naši obchodníci se včera informaci o další dodávce karet dozvěděli, takže i Vy, naši zákazníci, už jste jistě informováni. Pokud by jsme přeci jenom na někoho zapomněli, provětrejte nás na čísle 281 028 666 nebo 543 210 429 a obratem to napravíme.

Těší nás, že NVIDIA i napočtvrté zazářila. Po GeForce GTX 1080, 1070 a 1060 tak přichází královna střední a nižší třídy GeForce GTX 1050 a pokud dobře počítám, tak tu máme čtyři karty jednoho druhu a to je poměrně vzácná kombinace neboli Poker :-).

-bj-