Pořádná porce záruky navíc

Článek
Pořádná porce záruky navíc

Odlišit se v dnešní době od konkurence není snadné. I přes kvalitní produkty se od sebe často výrobci liší jen drobně a potom rozhoduje právě záruka.

Společnost ARCTIC není na českém trhu třeba představovat, už od roku 2003 se u nás úspěšně prodává. Co však stojí za představení, je systém záruční doby a novinka, kterou si výrobce přichystal.

Ačkoliv ARCTIC nabízí rozšířenou záruku už drahně let, nebyl systém, jak produkty snadno reklamovat, úplně pohodlný. Na lokálním trhu šla totiž uplatnit standardní dvouletá záruka. Rozšířenou záruku mohl zákazník uplatnit pouze u výrobce a to obnášelo zaslání produktu do centrály značky. Ruku na srdce, málo kdo byl ochoten posílat produkty do Německa, platit drahé poštovné a řešit vše přímo se značkou.

Novinka potěší všechny. Rozšířenou záruku je možné nově uplatnit i na našem trhu přímo u prodejců a nás, jako distributora značky. Odpadá tak zdlouhavý proces jednání se značkou, o vše se postaráme my a Český zákazník si může v klidu užívat až desetiletou záruku na vybrané produkty.

Řada BioniX dostala do vínku rovnou deset let. Výrobce v kvalitu svých produktů skutečně věří a nabízí nejdelší záruku mezi značkami zvučných jmen v oblasti chlazení.

ARCTIC Freezer 33 eSport Edition

Máte-li spadeno na pořádné chlazení, zvažte řadu ARCTIC Freezer 33 eSports Edition. eSports edice disponuje – oproti původnímu modelu – vyšší chladící kapacitou až 210 W s maximem 320 W, snadno si tak poradí i s nejvýkonnějšími procesory. Novinkou je i rozmístění heat-pipe trubiček, které jsou umístěny mimo centrální část základny a přebytečné teplo se tak rozvádí výrazně lépe. K dispozici je varianta se dvěma ventilátory BioniX s PWM technologií, které pohání 3fázový motor s dlouhou životností nebo varianta s ventilátorem jedním. I v případě designu má výrobce co nabídnout. K dispozici jsou hned čtyři barevná provedení: červené, zelené, bílé a žluté. Uživatel si tak může vybrat přesně podle svých preferencí a sladit tak masivní chladič se zbytkem komponentů.

Klasické chladiče procesorů a ventilátory řady F, které patří dlouhodobě k bestsellerům značky, disponují zárukou šestiletou.

Tady musím vypíchnout model ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2. To je nesmrtelná klasika s výborným výkonem a cenou. Disponuje širokou podporou patic Intel a AMD včetně AM4. Hodí se tedy jak pro nejnovější procesory, tak pro starší stroje, kde původní chladič dosloužil. Na paty mu poslední dobou začala šlapat konkurence z Polska, ARCTIC však konkurenci zase rychle utekl šestiletou zárukou a možností výměny jednotlivých částí, kdy můžete dokoupit samotný ventilátor, retenční modul nebo sadu přítlačných kolíků a udržet tak v chodu chladič, se kterým jste spokojeni, jen se třeba při manipulaci některá z částí poškodila.

Pro milovníky ticha výrobce představil dvě novinky v podobě pasivních chladičů Alpine Passive pro patici AMD AM4 a Intel 115x. Oba mají předinstalovanou pastu MX-2, takže je možné je rovnou nainstalovat a nestarat se o další aplikaci teplovodivé pasty. Výhody zcela pasivního chlazení jsou zřejmé – absolutní ticho a nulová nutnost údržby a čištění. Oba chladiče si poradí s TDP až 47 Wattů a spolehlivě tak uchladí třeba procesory Intel Core i3 nebo AMD sérii A6-A12E.

Zkrátka je toho hodně, nové záruky máme u všeho nastavené a můžete tedy směle nakupovat a nabídnout svým zákazníkům zase něco navíc.

-bj-