Pomocníci, kteří Vám zpříjemní cestu autem

Článek
Pomocníci, kteří Vám zpříjemní cestu autem

Jen málo z nás má ten luxus, že mu ráno před domem zastaví limuzína a odveze ho bezpečně do práce. Všem, kteří musí autem, mohou přijít vhod tři pomocníci.

Ať už bydlíte ve velkých městech, kdy ráno vstáváte o čtyři hodiny dříve, abyste se dokodrcali – za pozitivního hlášení rádia „a dnes nám to jede zase na stupni pět“ –, do práce nebo trénujete na rally na okreskách, kde Vás může ohrozit leda tak zbloudilý ježek, jedno musíme (bychom měli) dodržovat všichni – pravidla silničního provozu. Pro ty, kterým není bezpečnost cizí, máme pár produktů, které dokáží cestu zpříjemnit.

Pokud to poslední, co jste viděli v neděli večer, bylo dno lahve od kořalky, sáhněte před pondělní jízdou do práce po Tracer alkohol testeru. Display je dostatečně velký, abyste hodnoty rozeznali ať už jste v jakémkoliv rozpoložení. Přesný polovodičový senzor Vám – ve třech měrných jednotkách – obratem ukáže, kam až jste to dotáhli a jestli máte usednout za volant nebo raději ulehnout do postele. A jestli víkend co víkend trénujete na Oktoberfest, bude se Vám hodit měnitelný náústek, protože tomu původnímu asi brzy dojde dech.

Tracer alkohol tester

Tester se napájí pomocí tří AAA baterií a opět podle vlastního úsudku a spotřeby alkoholu zvažte, jestli standardní alkalické nebo do budoucna raději nabíjecí.


Toho, kdo se přes alkohol tester do auta dostane, asi nemine telefonování za jízdy. Objednávky, potvrzování schůzek, rozbor sportovních výsledků s kamarády a spousta dalších nezbytných ranních hovorů. Ke všemu se hodí Celly bluetooth handsfree. Připnete ho na sluneční clonu, kde nevadí výhledu a zároveň je dostatečně blízko pro perfektní přenos hovoru.

Celly bluetooth handsfree

Pokud i Vám, jako mě, ráno v autě dělá společnost manželka, jistě oceníte funkci DSP pro potlačení okolního hluku… Bluetooth podporuje dva profily: handsfree a headset (to když potřebujete předstírat hovor, abyste se nemuseli bavit se spolujezdci). Doba nabíjení je tři hodiny a na to konto vydrží až dvacet hodin hovoru.


Že je jízda autem nevšední zážitek, dokazuje spousta videí, které se postupně trousí po internetu z policejních složek. Však fráze „udělat trpišáka“ už se pomalu učí na základních školách. Před blázny na rychlých kolech Vás nezachrání, ale dokáže pomoci při dalším vyšetřování.

Ano, řeč je o kameře do auta Gembird DCAM 007. Kompaktní rozměry s přísavkou, kterou snadno přiděláte na pření sklo a kameru pomocí otočného kloubu nastavíte ve směru, ve kterém chcete nahrávat (k čemu je auto-kamera otočená směrem dovnitř? – dámy prominou :-)).

Gembird kamera do auta

Záznam jde pořídit ve Full HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu a v kombinaci se čtyřnásobným digitálním zoomem jde udělat velmi detailní záběr. Vše se ukládá na SD kartu o velikosti až 32 GB, která Vám budete stačit na několik hodin záznamu. Vítanou funkci představuje g-senzor, který v případě nehody, záznam ihned uloží.

Ať už tedy jezdíte vozem, na kole nebo si ráno mávnete na vlastního řidiče (autobusu MHD), alkohol tester se bude hodit pro všechny příležitosti. Handsfree a kamera se hodí hlavně do auta, i když už jsem viděl pána, co měl handsfree připnuté na brýlích a kameru na klopě saka.

-bj-