Nová výbava pro hráče, nová příležitost pro dealery

Článek
Nová výbava pro hráče, nová příležitost pro dealery

Příští rok oslaví 10 let na trhu, fandí jim čtvrt milionu fanoušků na Facebooku a drží se hesla „Real Gear for Real Gamers“.

Když jsem se s Vámi v článku s procesory Intel Core-X loučil slovy „Všechno to stačí poskládat a strčit do pořádné skříně, kterou… pro Vás nemám.“ Sliboval jsem, že je něco nového na obzoru. Jsem rád, že Vám můžu představit nejen tu pořádnou počítačovou skříň, ale rovnou celou novou značku, kterou pro Vás máme. Máte-li tedy spadeno na herní myši, mechanické klávesnice, herní křeslo nebo prvotřídní počítačové skříně, které jsou navíc za výborné ceny, jste na správné adrese.

A začneme rovnou slibovanou skříní. Pokud nějaký produkt dostane v recenzi serveru TechPowerUp ocenění „Editor‘s Choice“ je potřeba zbystřit, protože se tam s nikým nemazlí a sítem projdou jen opravdové perly. Cougar Panzer-s zaujme na první pohled. Žádná nevzhledná krabice, ale pěkně zlověstný nádech, který zdůrazňují „ostré“ boční lišty přední masky. V této třídě je téměř nezbytná prosklená bočnice a tady najde hned dvě a navíc z temperovaného skla, na své si tedy přijde každý fanda tuningu, který se rád pochlubí vymazlenými komponenty uvnitř skříně. Vrchní část obsahuje nezbytné tlačítko power, dvojici USB 2.0 a USB 3.0 portů a audio vstupy.

Cougar Panzer-s počítačová skříň

Vnitřní část překvapí absencí šachet pro zařízení. Volné prostory výrobce totiž zcela přizpůsobil chlazení, ať už vzduchovému nebo vodnímu – 120 - 360 mm radiátory jdou nainstalovat až do čtyř částí! Místo, které jinak šachty pro zařízení zabírají, jde rovněž využít pro extra dlouhé herní grafické karty. O pozice pro pevné disky nebo SSD se nemusíte obávat, 2,5“ je rovných šest. Dvě jsou za dělící deskou, dvě jdou udělat z 3,5“ pozic a dvě najdete na kovovém krytu, pod který se umisťuje zdroj – a ať to máte pěkně pohromadě, do začátku jsme přivezli řadu VTE, tedy cenově výhodné zdroje s účinností 80 Plus Bronze a s nejžádanějším výkonem 500 a 600W. Pozice pro 3,5“ disky jsou dvě, chytře umístěné na zadní straně dělící desky skříně.

Všude je navíc dostatek prostoru pro kabelový managemet, který recenzent označil jako „Excellent.“, takže žádný kabel nebude překážet průchodu vzduchu nebo narušovat design. Ve výbavě najde předinstalovány hned tři LED ventilátory, magnetické prachové filtry a příjemně překvapí i podpora CEB formátu desek pro víceprocesorové systémy.

Ale co Vám budu povídat, zastavte se na pražské pobočce, Panzer-s je na prodejně vystavený, tak se před nákupem přesvědčte sami, že je to opravdu skvost.

Když jde o herní periferie, dokáží uživatelé vést nekonečné debaty nad různými detaily. Shoda většinou panuje u jediné věci – senzoru. Po létech testování se většina předních výrobců u herních myší ustálila u senzoru optického a pokud jím je PixArt PMW3360 – tedy v současné době to nejpřesnější, je o zajímavý produkt postaráno. Myš Cougar Revenger jsem měl v ruce asi dvě hodiny a od první chvíle, kdy jsem na ní položil ruku, jsem přemýšlel, jak se výrobci vymluvit, abych jí nemusel vracet.

Cougar Revenger herní myš

I přesto, že mám menší ruku, Revenger mi padla jako ulitá a ten, kdo hraje stylem „palm“ nebo „semi-claw“ bude nadšený. Přepínatelný rozsah DPI 100 – 12000, který signalizují různá podsvícení, uspokojí i toho nejnáročnějšího střelce a široké možnosti nastavení tlačítek, maker a zkratek, pomocí Cougar UIX utility, přijdou vhod všem hráčům MMORPG, MOBA nebo strategií. Dlouhou životnost a přesnost stisku zajistí spínače OMRON, které mají oproti konkurenčním Huano lehčí stisk.

O snímači PMW3360 je známo, že funguje bezvadně na většině materiálů, ať už se jedná o dřevo stolu nebo kovové povrchy. Nejlepší výsledek však zaručí jen textilní podložka.

A na tu a další produkty značky Cougar Gaming se podíváme hned zítra ráno. Tak zůstane na drátě, bude to stát za to!

-bj-