Jedna nejde sehnat, druhá stojí moc. Vyřešte to třetí

Článek
Jedna nejde sehnat, druhá stojí moc. Vyřešte to třetí

Vánoce na krku, zákazníci před branami obchodů, v hlavě jediný úkol – pořídit si výkonnou grafickou kartu za dobré peníze a hned.

První nápad: GeForce GTX 1070 a ačkoliv jsou desetsedmdesátky velmi atraktivní grafické karty, tak defakto všechny spokojeně vrní ve strojích těžařů kryptoměn. Druhý nápad: GeForce GTX 1080 – tu by zase většina hráčů chtěla, ale často to nedovolí finanční situace (tak jsme si dovolili pumpnout výrobce a nedávno jí jeden z Vás vyhrál v soutěži).

Třetí nápad, který to vyřeší: Palit GeForce GTX 1070 Ti – zlatá střední cesta mezi parádním výkonem a dobrou cenou a v podání Palitu a jejich edic JetStream s vlastním promyšleným chladičem, duálním BIOSem a tichou tak, že byste jí mohli pustit na plné obrátky mezi hejnem srnek a ani by nehnuly brvou. Mimochodem CUDA jader je 2432, což Vám nic neřekne do doby, než Vám prozradím, že je to pouze o 5% méně, než u GeForce GTX 1080. Teď si dovede udělat představu, jak je GeForce GTX 1070 Ti výkonná.

Sérii Palit Super JetStream hráči znají jako tu, která z karty ždíme maximum, je přetaktovaná a vyladěná rovnou od výrobce. U GeForce GTX 1070 Ti však Nvidia přišla s novinkou. Jedna verze pro všechny výrobce (ve smyslu frekvencí) a tedy stejná startovací pozice a je na výrobcích samotných, jakou přidanou hodnotu nabídnou a uživatelích, jaký výkon z karty vyrazí.

Palit GeForce GTX 1070 Ti Super JetStream

Pokud jde o přidanou hodnotu a vlastnosti, Nvidia značce Palit tak trochu nahrála do karet. V první řadě je to chlazení. Vlastní návrh chladiče se dvěma ultra tichými 10 cm ventilátory, které mají velmi efektivní tzv. TurboFan lopatky (vzor si vzaly z lopatek motorů letadel). Každý ventilátor navíc rotuje v opačném směru a průtok vzduchu se tak rovnoměrně rozdělí a výsledkem je výrazně lepší chlazení.

Ruku v ruce s efektivním chlazením jde tichý chod. K čemu by bylo výborné chlazení, když by Vám karta v počítači řvala jak poslanec v otázkách Vendy Moravce. Od ticha je tu technologie 0-dB, která zajistí, že ventilátory zůstanou neaktivní, dokud není vyžadován vysoký výkon a teplota čipu nepřekročí 50°C – při běžném hraní nebo práci tak o Palit JetStream grafikách nebudete ani vědět a vše uchladí pasivní chladič s měděnou základnou. Ostatně kdo by byl na pochybách, nechť se zeptá našeho kolegy Miloše. Ten už toho něco nahrál, jako nadšenec do výkonu dává grafikám pořádně zabrat a od té doby, co má Palit, mu zmizel tik, který měl z předchozí hlučné grafiky.

Palit GeForce GTX 1070 Ti Dual

Ačkoliv se vlastnosti jeví jako drobnosti, tomu, kdo se o nich dozví, dají důvod k radosti. (Erben by zajásal :-)). A tak tu máme: záslepku ve tvaru „plástve“, která má – oproti referenčnímu designu – až o 15% lepší průtok vzduchu. Funkci Dual BIOS, která aktivuje ochranný mechanizmus a v případě selhání systému, se přepne na druhý BIOS karty a zabrání výpadku funkčnosti. RGB LED podsvětlení horní části karty, reagující na základě teploty nebo jí lze uživatelsky regulovat přes Thunder Master utilitu. A v neposlední řadě vlastní PCB s vystuženou zadní stranou „backplate“, která kartu ochrání před poškozením, v případě, že byste jí třeba upustili (Na vlastní zkušenost se i v případě hodu kartou, můžete obrátit na kolegu Miloše…).

Tak to pojďme shrnout:

Pro největší nadšence máme Palit GeForce GTX 1070 Ti Super JetStream, ta má před-vybrané čipy a nejvyšší potenciál k přetaktování. Tady hraje prim výkon.

Hned v závěsu se drží Palit GeForce GTX 1070 Ti JetStream – výborný tichý chladič, natřískaná pokročilými vlastnostmi, dobrý potenciál pro přetaktování a o fous lepší cena.

Serii uzavírá Palit GeForce GTX 1070 Dual, model pro ty, kteří chtějí pořádnou porci výkonu, nepotřebují všechny vlastnosti modelu JetStream a hledají nejpříznivější cenu.

Startovací pozice je pro všechny stejná a teď je na Vás – hráčích – co z karty dostanete za výkon a jaké vlastnosti využijete.

P.S. Zase se mi podařilo něco ukořistit, takže další soutěž je na spadnutí a k někomu z Vás, přiletí Ježíšek v předstihu. Stay turned!

-bj-