Drby z distribuce aneb co Vás čeká v novém roce

Článek
Drby z distribuce aneb co Vás čeká v novém roce

Rok 2018 se nezadržitelně blíží a každého nadšence do hardwaru a technologií určitě zajímá, co nás v novém roce čeká…

Jestli bylo letos něco opravu obtížné, tak dostat z výrobců, co chystají na rok 2018. Třetina vůbec nereagovala, třetina nechápala, co po nich vlastně chci a třetina se divila, že po nich vlastně něco chci. Když jsem měl po týdnu data na dva řádky textu, vzpomněl jsem si na Andyho z filmu Vykoupení z věznice Shawshank – který se domáhal nových knih a stále nic nepřicházelo – a zdvojnásobil jsem úsilí. A světe div se, když někomu za jednu hodinu pošlete osmnáct zpráv a rovnoměrně je rozložíte mezi e-mail, skype a SMS, tak i ti nejotrlejší odepíší „Jan, you are crazy! Here you are! :-)“.

Takže here you are:

Cougar – nám i do našich končin ve středu Evropy, pošle pár kusů počítačové skříně Cougar Conquer. Můžete mít vedle sebe Andreu Verešovou, když bude stát vedle tohohle kejsu, každý bude koukat na něj. Úžasný koncept, který určitě vystavíme na pražské pobočce. Viděl bych to na druhou polovinu ledna.

Počítačová skříň Cougar Conquer

MadCatz – už to vypadalo, že MadCatz skončí v propadlišti dějin, jenže značka samotná a její produktové portfolio R.A.T myší a herních produktů má velké jméno. Překvapení nás bude čekat hned na začátku roku na veletrhu CES, kde výrobce a nové vedení představí hromadu produktů a proběhne „znovuzrození“ značky jako takové.

ASRock – je přeborníkem v uvádění základních desek, jak je nová platforma, je to právě ASRock, kdo má první kusy na trhu. Když se však koukneme dále do nabídky, najdeme tam zajímavé vychytávky. Jednou z nich bude Ultra Quad M.2 – PCIe karta se čtyřmi sloty M.2 pro SSD typu 2242, 2260, 2280 a 22110. Snadno tak nasypete až čtyři M.2 SSD na jednu kartu, podporovány jsou i NVMe disky a nechybí podpora Intel VROC technologie – neboli virtuální RAID. Celé to bude aktivně chlazené a výrobce přidá i vlastní utilitu na monitoring disků a kontrolu otáček ventilátoru.

Crucial – novinka náš čeká hned 9. ledna a bude to SSD. Specifikace, vlastnosti a cena napovídají, že to bude trhák roku na poli SATA disků ve všech ohledech. Objednávku jsem jim tam bouchnul tak rychle, že mi obchodní oddělení sídlící v Egyptě odepsalo, že o tom ještě ani neví. Tak už to ví a vy se to dozvíte hned 9. ledna, kdy končí informační embargo. Mimochodem náš obchodník v Crucialu má prima jméno „Sahar Atel Abdel Aziz“. Do teď nevím, co je jeho jméno, co příjmení, co jméno otce a co je okres, ve kterém bydlí. Tak abych ho neurazil, píšu mu do e-mailu „Hello Robert“, tak nějak mi to k němu sedí víc :-).

Banana Pi – po novém roce se konečně dočkáme projektu Banana Pi ZERO. Přímá konkurence pro Raspberry Pi ZERO, ale s výrazně rychlejším čtyřjádrovým procesorem a integrovaným n-kovým WiFi modulem. Tak to vypadá, že Banán to Malině konečně natře.

HP – tady se chystá revoluce a evoluce v jednom. Jmenuje se HP Z VR Backpack PC a je to nositelný plnohodnotný počítač pro virtuální realitu. Do teď nad tím kroutím hlavou. Mazec! Novinka by se měla objevit každým dnem. Až tedy někoho uvidíte po novém roce pobíhat po obchodním centru, co má na sobě černou vestu a mává rukama, tak neprchejte. To jen někdo testuje přenosný HP VR počítač.

HP Z VR Backpack PC

ARCTIC – něco nového bude, ale až na začátku března. Jo a prý si to mám přijet poslechnout 1. března do Záhřebu na setkání distributorů. Tak nevím, v březnu do Chorvatka? Ryby brát nebudou, buď bude metr sněhu nebo pětadvacet ve stínu a manželka chce jet se mnou… no, pěkně nám to začíná.

NETIS – na druhou polovinu roku připravuje nadupaný router WF2890. A nejen, že báječně vypadá, navíc má Gbit WAN – ano, konečně Gigabitový vstup a to vše za cenu, u které konkurence bude hodně skřípat zuby.

ANPIX – nedávno jsem Vám v newsletteru o krypro-měnách říkal, že rám, do kterého upevníte grafické karty, si šikovných kutil zbouchne za odpoledne. Zjistili jsme, že šikovní kutilové raději těží a s nimi i většina českých truhlářů. Tak hned na přelomu roku se u nás objeví hliníkový rám pro šest grafických karet. Stačí jen přidat ventilátory a z pohodlí domova sledovat, jak rostoucí hodnota Bitcoinu plní rodinný rozpočet.

Novinek se po novém roce objeví ještě řada a hned jak se něco dozvíme, tak Vás o tom zpravíme. Hodně výrobců drží zprávy pod pokličkou do poslední chvíle, a až si o nich budou chtít povídat, tak já možná zrovna budu prohánět Arctic po Záhřebu. Necháme se překvapit.

Do té doby si užijte krásné Vánoce a práci dejte volno. Jak říká jeden moudrý pán „Život nabízí víc než jenom stále rychlejší tempo“.

-bj-