(B2S) Na doma ano, do školy určitě ne

Článek
(B2S) Na doma ano, do školy určitě ne

MHD nacpané k prasknutí, vyprodané energetické nápoje a všudypřítomné oslovení „hej kámo“… Je to tak, dětičky se nám vrátily z prázdnin.

V pondělí zamíří většina z nich do školy a že to potřebují, jsem poznal o víkendu, kdy jsem se jal navštívit rodiče.

Před domem jsem se srazil s holčičkou odhadem osmiletou a maminkou raději bez odhadu věku. Obě obličeje zabořené hluboko v obrazovce chytrého telefonu. Pozdravil jsem sám sebe a otevřel jim dveře. Naštěstí uměly chodit poslepu, protože propluly chodbou a počkaly před výtahem, až jim ho zavolám a otevřu. Vešli jsme dovnitř. Maminka tiše tlela ve virtuálním světě, ale holčička překvapila a zvedla hlavu od mobilu. „V pondělí půjdu do druhý třídy“. Ocenil jsem jí úsměvem a zavtipkoval „Tak poprosím do čtvrtého patra“. Natáhla ruku k ovládacímu panelu a neomylně stiskla šestku. Hezky jsem poděkoval a stiskl si čtyřku sám. Druhým pozdravem jsem je neobtěžoval, vystoupil a když se výtah rozjel, zaslechl jsem „Prosim tě kam to mačkáš, bydlíme ve druhým!

Jestli malá slečna chodí do školy, kde se učí "lajkovat" na Facebooku, jistě bude excelovat. Matematickou olympiádu by asi měla ještě zvážit.

Letošní Back to School je zase o rok výživnější. Napadalo mi toho do e-mailu spousta a jsou tam leckdy skutečné perly. Kromě obvyklých školních potřeb jako jsou smartphony a sluchátka...oboje je při hodinách ryze praktické, se tam nově objevují herní konzole, chytré televize a dokonce také drony.

Co tím autor zamýšlel je záhada, možná po vzoru amerického řetězce, který bude drony doručovat zboží zákazníkům, by mohli rodiče přikolíčkovat k dronu menší děti a vzdušnou čarou by je měli ve škole zase o chvilku rychleji.

Do školy patří tužky, pera, propisky, pravítka, pastelky, vodovky, sešity, penály, knihy a učebnice, jejichž cena letos asi přesáhne cenu slušně vybaveného notebooku. A protože sekci papírnictví ještě nemáme, tak Vám ani nic nabídnout letos do B2S nemůžeme.

I když něco tu přeci jen je. Smartphone s pořádným foťákem už předpokládám máte. Zachytit první okamžiky, kdy Vám dítko kráčí do školy a nechat to v mobilu nebo někde na internetu je jedna věc, ale papírová fotka, kterou budete mít hned, má naprosto jinou hodnotu. Navíc jde rovnou přilepit na lednici nebo kamkoliv na oči nebo dát prarodičům. Na dron zapomenete za měsíc, na tohle ne.

HP sprocket tiskárna

Užijte si tedy první dny školy a pokud si přeci jen pořídíte ten dron, tak mi prosím s dětmi nelétejte před okny :-).

-bj-